Šiandien – geriausias laikas pradėti sportuoti

2017-10-17

Žinome, kad prasidėjus rudeniui ne vienam kilo noras pagaliau pradėti sportuoti. Neabejojame, yra tokių, kurie taip ir padarė, tačiau daugybė žmonių pasižada sau imtis pokyčių su kiekvienu besikeičiančiu sezonu, tačiau ir toliau šiuos savo troškimus atidėlioja iki rytojaus, pirmadienio, Naujųjų metų ar vasaros.

Pažįstamas jausmas? Gera žinia tai, kad pradėti sportuoti niekada nei per anksti, nei per vėlu, geriausias laikas – DABAR.

Puikiai suprantame, kad keisti savo įpročius nėra lengva, todėl pateikiame keletą patarimų, kurie padės „prisijaukinti“ sportą.

• Visų pirma, į sportą reikėtų žvelgti ne kaip į priemonę pasiekti tobulų kūno formų, o kaip į įdomią veiklą, kuri suteiks daugiau pasitikėjimo savimi, užsispyrimo, motyvacijos, ištvermės, jėgų – sąrašą galima tęsti ir tęsti.

• Antra, būtina užsibrėžti tikslus, kurių sieksite. Tai gali būti noras numesti svorio, sustangrinti kūną, užsiauginti liesąją masę, ugdyti charakterį ir t.t.

• Svarbu pirmuosius kartus stipriai nepersistengti – raumenų skausmas, per sudėtingos išsikeltos užduotys gali tapti dingstimi išvengti užsiėmimo.

• Na o jei pradėję sportuoti nujaučiate, kad tai ir vėl gali ilgai netrukti, pakvieskite prisijungti draugą – tapsite vienas kito motyvatoriais tiek sporto salėje, tiek tomis akimirkomis, kai apims noras ir vėl išvengti sportinės veiklos.

• Nusistatykite, kokiomis dienomis sportuosite ir kokios trukmės bus jūsų treniruotės, ir skrupulingai laikykitės plano. Nustatyta, kad rutina yra geriausias draugas, norint palaikyti įprotį, ir didžiausias priešas, norint jį pakeisti. Iš tiesų, režimas gali padaryti stebuklus sporto efektyvumui. Šiuo atveju gali padėti ir į mobilųjį telefoną įrašyti priminimai apie artėjančią treniruotę.

• Nustatykite apdovanojimų ir nuobaudų sistemą. Pavyzdžiui, įvykdžius savaitės sporto planą, apdovanokite save suplanuota smulkmena, o neįvykdžius – neleiskite sau suvalgyti mėgstamiausio pyrago, apie kurį svajojote visas septynias dienas.

• O kai jau atrodo, kad daugiau nebegalite ir viską mesite, pasitikrinkite, ar pasirinkote ne per didelį krūvį, jei reikia, jį sumažinkite ir svarbiausia – neleiskite sau pamiršti, kodėl sportuojate. Lai jūsų svajonė veda jus tikslo link!