Pavasaris. Naujametinių pažadų eros pabaiga.

2019-03-07

Pasikalbėkime apie paprastus ir džiugius dalykus. Atėjo kovas. Gražus, ankstyvas pavasaris, sniego rasi nebent miškuose, darbingumas padidėjo mažiausiai 25%, jau norisi planuotis trumpas savaitgalio išvykas, apsitvarkyti po žiemos sode, marinuoti šašlykus artimiausiam pasisėdėjimui su draugais ir taip toliau, ir panašiai.

Žiemą itin svarbi visavertė mityba, poilsio režimas, mokėjimas valdyti stresą. Nežinantiems, kaip viskam atrasti laiko ir pasirūpinti savimi, patariama pradėti nuo mažų pokyčių. Net neilga kasdieninė mankšta turi didelį poveikį savijautai ir pagerina gyvenimo kokybę. 

Dabar pasikalbėkime ne apie tokius smagius dalykus: jeigu skaitote šį tekstą, vadinasi, turite, arba planuojate įsigyti sporto klubo abonementą. Jeigu sportuojate reguliariai, galite keliauti prie teksto pabaigos, kur aš Jums palinkėsiu stiprios treniruotės. Jei, vis dėl to, esate iš tų, kurie planuoja nusipirkti sporto klubo abonementą, arba jį turi, tačiau tarp pažadų ir tikslų tiltai dega – skaitykite toliau.

  Pirmiausia, paprašysiu giliai įkvėpti ir paklausti savęs, ar nereikalavote iš savęs per daug? Koks malonumas keisti įpročius, jei tai vyksta drąstiškai ir verti save gyventi savo susikurtame totalitarizmo režime? Tokie drąstiški režimai griūna ir, dažniausiai, turi skaudžias pasekmes.

  Turite sporto klubo abonementą, kiekvieną sekmadienį pasižadate jame apsilankyti pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį po darbų, o užgriuvus pirmadienio chaosui, iš biuro norite tik skubėti namo? Absoliučiai normalu – kam save versti daryti tai, kas, atrodytų, būtų per prievartą? Važiuokite namo, pailsėkite ir nebežadėkite sau, kad kitą savaitę tai jau bus geriau. Atvirkščiai – susidėliokite prioritetus ir pažiūrėkite, kada esate labiausiai užsiėmę ir iš darbo grįžtate pavargę – tomis dienomis leiskite sau ilsėtis. Sportui pradėkite rinktis savaitgalius. Pamatysite – ilgainiui pagaus azartas ir savaitgaliai taps dar keliomis papildomomis dienomis po darbų.

  Tą patį galima pasakyti ir apie sveiką mitybą – nebūkite baudėjai patys sau – tikslo link eikite lėtai: po truputį derinkite sveiką mitybą su treniruotėmis ir netapkite sveikos gyvensenos maniakai, jei tai nėra jūsų tiesioginis darbas.

  Taigi, būkime sau geri ir draugiški – Roma nebuvo pastatyta per dieną.

  Sportuojantys draugai, gerų ir stiprių jums treniruočių šį, panašu, kol kas labai saulėtą pavasarį!

  Tie, kurie dar tik svarsto, linkiu nedvejoti ir, nors ir lėtai, judėti tinkslo link.