Maisto netoleravimas

2018-09-05

Parduotuvėse matome vis daugiau produktų, pažymėtų dairy-free arba gluten-free ženklais. Vieniems – išsigelbėjimas, kitiems – nesuprantama.

. Apie maisto netoleravimą pradėta kalbėti ne taip jau ir seniai – prieš penkerius metus, ko gero, eilinėje Maximoje nebūtum radęs kepinių, kurie būtų be gliuteno. Pieno pakaitalų taip pat. Vyravęs požiūris – mano seneliai valgė, tėvai valgė, aš valgau ir mano vaikai valgys – po truputį traukiasi iš arenos. Ir ačiū Dievui.

Pirmiausia – kiekvieno mūsų kūnas veikia skirtingai. Vieni kiekvieną dieną pradeda nuo bandelės su varške, kitiems tai – raudonu ženklu pažymėtas produktas. Taigi, kokie simptomai signalizuoja apie tai, kad, galbūt netoleruojate pieno produktų ar produktų su gliutenu?

  1. Dažna nuotaikų kaita, depresija, vangumas. Svarbu pabrėžti, kad tai būdinga ne tik maisto netoleravimui, tačiau ir daugumai kitų ligų. Tačiau, jei pakeitus savo mitybą, pastebite, kad nuotaika pasitaisė – yra tikimybė, kad netoleruojate kažko iš savo raciono.
  2. Migreniniai skausmai. Taip, jie būna ir tiems, kurie nevartoja gliuteno, tačiau gliutenas ir apsunkęs organizmas nuo laktozės skausmus gali padažninti ir dar labiau sustiprinti.
  3. Galvos svaigimas. Kartais tiesiog pavargstate, kartais per mažai išsimiegate, tačiau jei galvos svaigimas tampa pastoviu reiškiniu – imkite ir pasitikrinkite.
  4. Viščiuko oda. Trumpai tarus, jei jūsų alkūnių oda atrodo kaip vištos oda (pašiurpusi), yra nemaža tikimybė, kad tai – gliuteno netoleravimo pasėkmė.
  5. Aknė. Kalbant apie laktozės netoleravimą – tai vienas dažniausių reiškinių. Labai dažnai yra diagnozuojama liga, tačiau daktarai nekalba, nuo ko tai atsiranda – išrašomi vaistai, kremai, serumai, etc., ir keliauk sau sveikas. Dažnu aknės atveju, jei iš raciono pašalinama laktozė ir gliutenas – rezultatai būna stulbinami.
  6. Pilvo pūtimas. Tikriausiai, komentarų čia nereikia – jeigu pilvą pučia, virškinimo traktas pyksta. Reikia aiškintis.

Iš esmės, maisto netoleravimas – dažno piliečio problema, tačiau reikia prisiminti, kad simptomų yra įvairių, o ir pasireiškia jie skirtingai. Dauguma simptomų sutampa ir su kitų ligų simptomais, taigi jei karts nuo karto pučia pilvą, veidą išberia mažais spuogeliais, arba jaučiatės pavargę (nesvarbu, kad dirbate daug) – marš į daktaro kabinetą pasidaryti maisto netoleravimo tyrimą. Kai kuriems tai pakeičia gyvenimus.