Kaip išsirinkti asmeninį trenerį?

2018-03-27

Iš tiesų, vienas dažnesnių klausimų, užduodamų naujų (ar ne naujų) sportuolių, yra „ar verta sportuoti su treneriu?“. Čia tariu vienareikšmį TAIP

Žinoma, jei jūsų žinios yra pakankamos, jaučiatės tvirtai, puikiai pažįstate savo kūną ir save, visuomet išspaudžiate maksimumą, nesate turėję traumų ir motyvacija niekur nedingsta, o rezultatai veidrodyje atsispindi kas savaitę – linkiu ir toliau sėkmingai siekti savo tikslų. O dabar keli patarimai tiems, kurie, vis dėl to, nori stipraus užnugario:

  1. Pasidomėkite trenerio pasiekimais ir išsilavinimu. Turbūt nėra nei vieno trenerio, kuris neturėtų savo Facebook, Instagram ar kitokio socialinio tinklo paskyros, kurioje nesidalintųsi savo ir savo klientų pasiekimais. Dažniausiai juos seka ir išsamus aprašymas: per kiek laiko priaugtas/numestas svoris, kokiu dažnumu buvo treniruojamasi, koks treniruočių tipas, kaip sureguliuota mityba ir t.t. Paskaitykite, pažiūrėkite, ar trenerio darbo metodika jums tiktų ir patiktų.
  2. Nuomonės paklauskite sporto klubo personalo. Kadangi sporto klubai tampa mažomis bendruomenėmis, kuriose socialinis gyvenimas tiesiog verda, klientai dalinasi savo patirtimis, išsako nuomones ir t.t., prieš pradedant dirbti su treneriu verta paklausti ir sporto klubo personalo komentarų apie vieną ar kitą trenerį.
  3. Su treneriu pasikalbėkite. Prieš pradedant treniruotis ir užsisakant didesnį individualių treniruočių kiekį, susitikite ir pasikalbėkite. Supraskite, kad treneris taps jūsų asmeniniu užnugariu, motyvacija ir psichologu, todėl pirmo pokalbio metu jūs galite suprasti – biolaukai sutampa, ar ne.

Nusprendę treniruotis su asmeniniu treneriu susitaikykite su tuo, kad jis jums bus teisingas – motyvuos ir stengsis, kad rezultatai būtų pasiekti, tačiau iš jūsų reikalaus to paties, o kartais ir sakys dalykus, kurie jums gali nepatikti. Bet kokiu atveju, išsirinkę sau tinkama padėjėją, neabejoju, rezultatų pasieksite greičiau ir išmoksite daug daugiau, nei valandų valandas sėdėdami internete ir naršydami sveikuolių/sportuolių forumus. 😊

Įrašą parengė „Lemon Gym“ sporto programų vadovė Neringa Jermalaitė. Apsilankykite jos asmeniniame tinklaraštyje „Sporto Zona“.